TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy TAŤKA ŠMOULA A JEHO MALÍ ŠMOULOVÉ
TAŤKA ŠMOULA A JEHO MALÍ ŠMOULOVÉ Tisk Email
Neděle, 07 Duben 2019 19:40

Orlová „C“ - Slezan Opava „B“ 2,5 – 5,5


SK Slavia Orlová C


Slezan Opava B

Walica Roman V Z

2085

1

-

0

2051

Záleský Karel Z

Sikora Matouš V

1996

½

-

½

2065

Chwistek Karel Z

Šrámek Tomáš Z

1929

½

-

½

2061

Olšar Robin Z

Horváth Tomáš Z

2037

½

-

½

1979

Vícha Martin Z

Kopta Jiří Z

1956

0

-

1

1689

Janeček Miroslav

Olšar Zdeněk Z

1936

0

-

1

1586

Rell Martin

Fialka Adam

1886

0

-

1

1498

Witassek Tomáš0

-

1

1341

Palyza Lukáš


-


Věřím, že tímto nadpisem nikoho neurazím, ale napadl mě, když jsem ráno odjížděl z domu a díval se na naši sestavu, která byla na soupeře nachystána. Ještě se mi nestalo v krajském přeboru, abych byl nejstarším hráčem našeho týmu. Safra, co se dá dělat, buď stárneme nebo začali hrát hodně mladí hráči (to bude pravděpodobnější). Soupeř měl tentokrát velké problémy se sestavou, které jsem jejich kapitánovi rozhodně nezáviděl, pár hráčů si jelo zahrát první ligu, někteří se rozhodli jít v neděli do práce, někteří onemocněli, však to všichni kapitáni znají, když se to začne sypat. Takže jsme si zahráli jen proti sedmi hráčům, a to byla voda na náš mlýn. I když jsme nebyli favorité, všichni to sehráli jako profíci a cílem byla pouze výhra. A to jsem všem říkal, že o nic nejde. Teď k partiím.


První šachovnice a Karel Záleský. Karel byl bohužel dnes jediný, kdo odjel s nulou, ale soupeře hodně potrápil a bojoval jako lev. Moc jsem partii neviděl, ale Karel hrál bez kvality, kdy měl ještě navíc jednoho pěšáka, tak nevím, jestli to byla oběť nebo chybička v propočtu. Zdálo se mi, že by to šlo remizovat, ale pozice nebyla zase tak jasná.


Karel Chwistek a druhá šachovnice. Tady to bylo dost zajímavé, myslel jsem si nejdříve, že Karel půjde tvrdě na výhru, ale nakonec si oba dva doběhli pěšáčkem na předposlední řadu a po delším přemýšlení se rozhodli nepokoušet osud a byla z toho remis.


Třetí deska a Robin Olšar. Klobouk dolů a Robin vpřed. Robin hrál černými zase super partii s hodně zápletkami. Opravdu se na to dobře dívá. Tentokrát se mu nepodařilo soupeře zardousit a skončilo to remízou. Robin jako jediný hráč našeho týmu za celou sezónu v krajském přeboru neprohrál, a to odehrál všech 11 partií!


Martin Vícha a čtvrtá deska. To, co jsem nechtěl před zápasem se plnou měrou splnilo. Dostal jsem jediného hráče, se kterým jsem hrát nechtěl vzhledem k jeho výsledkům ve druhé lize. V průběhu partie jsem stál všelijak, troufám si říci, že pravděpodobně na prohru, ale házel jsem soupeři pod nohy hromadu klacků a ten cestu k výhře nenašel. Po výměnách zůstalo na šachovnici pouze pět pěšců se střelcem na každé straně, a i když jsem to chtěl tentokrát vyhrát, už to nějak nešlo. Remis.


Miroslav Janeček a pětka. Teda ne známka, ale šachovnice. Za výkon a výhru zaslouží za jedna s hvězdičkou. Mirek nám šachově roste, a to je jen dobře. Nemá už přehnaný respekt k soupeřům a ELO ho už také moc nezajímá. Pěkná partie, kdy nestál moc dobře, ale hraje se až do konce a na to soupeř zapomněl. Mirek se nevzdával, bojoval a za to byl po zásluze odměněn v podobě chycení soupeřovy dámy. Pěkně si ji slupnul a po ústupu svým králem z dosahu nebezpečného jezdce slavil výhru.


Martin Rell a šestá šachovnice. Martin se také zlepšil a získal druhou výhru v krajském přeboru v řadě. Je vidět, že na sobě pracuje a také už se před silnějšími soupeři neposadí na zadek a dává jim pěkně do těla. V průběhu partie získal čistého pěšáka navíc a podobně jako David Navara soupeře ve věžové koncovce porazil (tak teď aby si to taky přečetl David, jak že se ty koncovky mají hrát). Pěkná práce.


Sedmá deska a Tomáš Witassek. Tomáš se na 100% revanšoval za minulý zápas a soupeře hezky porazil. Bylo to teda na můj vkus až moc rychlé, ještě jsem se pořádně nerozkoukal na své šachovnici a Tomáš už podepisoval se soupeřem partiáře se svou výhrou. No vážně pěkný zářez.


Na osmé desce a Lukáš Palyza. Na Lukáše bohužel žádný soupeř nezbyl. Když se hráči Orlové dozvěděli, jakou sestavu jsme si na ně nachystali, tak asi dostali předem obavy, a raději kapitánovi domácích poslali omluvenky. Lukášovi díky, že s námi jel a podpořil tým.


Tak je tu konec sezóny a další výhra, tentokráte už třetí v řadě. Zase se nám zaskvěli náhradníci a pozor, na posledních čtyřech šachovnicích máme dnes 4 body a 100%!!!. Jako tým si dovolím tvrdit, že jsme hodně překvapili a počítám s tím, že se bude dávat mladým hráčům větší prostor a mi taťkové šmoulové se budeme šachy jen bavit a sledovat, jak to mladí drtí. Skončili jsme pátí opravdu jen o malý kousek a nebýt překvapení v dalších zápasech, mohli jsme být dokonce čtvrtí, a to by byl mega úspěch.


Díky všem za celou sezónu, byla sehrána výborně a bez problémů jsme si už tři kola před koncem splnili hlavní cíl, kterým bylo nesestoupit. Podobně jako Martin Rell nachystám malé zhodnocení sezóny a hráčů, ale berte to hodně s rezervou, je to vždy jen subjektivní názor jednoho člověka.


Martin Vícha


Poslední úprava Neděle, 07 Duben 2019 19:43
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.