TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy KP SLEZAN OPAVA B – ŠK ŠENOV A 4,5-3,5
KP SLEZAN OPAVA B – ŠK ŠENOV A 4,5-3,5 Tisk Email
Neděle, 21 Říjen 2018 19:11

Dnešní zápas v Krajském přeboru byl pro mě jako kapitána premiéra a díky všem spoluhráčům za bojovný výkon, a dokonce celkovou výhru. Soupeře ze Šenova jsme překvapili kompletní základní sestavou. Nebudu se snažit o hodnocení partií, byl jsem docela rád, že jsem stíhal bojovat na své desce a nebudu hodnotit tahy svých šachově vyspělejších spoluhráčů.


Jako první vyhrál Karel Záleský. Viděl jsem jen kousek a bylo se na co dívat. Bojovná partie s hodně zápletkami. Karel zavřel oči a soupeře zničil.


Druhý bodík přidal Karel Chwistek. Jo, když víš, jak se bude vyvíjet zahájení, tak to vypadá docela jednoduše. Tvrdý útok na krále a bylo vyřešeno.


Třetí partie a první prohra v podání Karla Pavelka. Karel asi vše přesně nespočítal a chybou přišel o nějaký ten materiál. Neviděl jsem to, nic se neděje, takové chyby se stávají.


Na 3:1 zvyšovala má maličkost. Po chybě ve střední hře byl sežrán jeden můj pěšec, ale náhradou bylo posunutí dalšího pěšce na sedmou řadu a v koncovce těžkých figur slavila zarputilost úspěch.


Robin Olšar hrál opravdu hezky a po přechodu ze střední hry do koncovky mazácky uplatnil svou výhodu. Ta pěšcovka tři na tři byla pěkná. Po pěti partiích stav 4:1 a jistý jeden bodík.


Další nulu přidal Pavel Černý. Při pohledu na koncovku jsme si mysleli, že to bude remis, ale soupeř byl na výši a Pavla na šachovnici znehybnil. Pavlovi díky za to, že přišel a obětoval se místo domácích povinností.


Jistotu zápasové výhry na první šachovnici zajistil Martin Mužík. Partie byla opravdu divoká a drsná na počítání. Chvílemi to vypadalo na kulatou nulku, ale Martin je zkušený matador a vydoloval rozhodující půl bodík. Chválím za hru a vysezení soupeře. Po skončení partie zůstali na šachovnici pouze osamocení králové, vše ostatní bylo vybito.


Poslední dohrál Martin Pardy, škoda že to prohrál, dal do hry maximum. Musím vážně smeknout, že to nepoložil dříve a bojoval až do vyčerpání opravdu všech možností. Skoro 5 hodin za šachovnicí, když vidíte, že to nevypadá dobře je něco. Partie byla bojovná plná fíglů na obou stranách.


Konečný výsledek 4,5 : 3,5 pro Slezan je hezký (už máme do Vánoc splněno nad limit). V zápase byla jen jedna remíza a i ta byla po těžkém boji (nezávidím Michaele sopisováním partií do počítače). Díky všem za výkon.


Martin Vícha


Přílohy:
SlezanOpavaB_SKSenovA.pgn[ ]6 Kb
Poslední úprava Pondělí, 22 Říjen 2018 11:51
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.