27.11.2022

Za mrazivého počasí se odehrála opět po měsíci Městská liga mládeže, kterou již tradičně pořádá šachový oddíl Slezan Opava. Při příchodu do klubovny mě vítal slušný vláček natěšených šachistů, kteří chtěli mezi sebou poměřit síly. Absolutně jsem nečekal, že by se dostavil takový počet.

Přebor škol v šachu okresu Opava pro školní rok 2022-2023

24.11.2022

TJ Slezan Opava uspořádá ve dnech 6. až 8. 12. 2022 Okresní finále přeboru škol v šachu okresu Opava.

Zpátky na vítězné vlně

22.11.2022

Tuto neděli jsme doma přivítali tým Fulneku a doufali jsme, že nepřijedou ve stejné formě, v jaké jejich nejslavnější rezidentka vyhrávala své wimbledonské tituly. Měli jsme štěstí a podařilo se nám po boji soupeře přetlačit výsledkem 5:3. Po výbuchu v minulém kole v Krnově jsme se tedy dostali zpět na vlnu vítěznou.

Mizerný den v Mizerově

21.11.2022

„Vichry bouře byly někdy tak silné, že člověku nezbývalo, než stáhnout plachty.“

Padla mlha nad krajinu a nebylo skoro vidět na krok. Jen dvě auta svítila pocestnému do dáli a mířila směr bouřlivě žhnoucí pece do Karviné. Přestože mohli místní obyvatelé spát, koukali z oken svých opevnění na dva svítící majáky, které přinášely poselství. V té době ještě osm poslů netušilo, že se budou vracet domů s prázdnou a všechny myšlenky skončí u velmistrů v karvinské citadele.

Mistrovství Moravy a Slezska mládeže

31.10.2022

Ve dnech 25.-30. 10. 2022 se v Koutech nad Desnou uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska mládeže, na které jsme vyslali 6 reprezentantů, kteří si účast vybojovali v Krajském přeboru MKŠS a na základě výsledků v uplynulém roce. Obsadili jsme 2 kategorie ve kterých jsme bojovali o 8 postupových míst na Mistrovství ČR.