TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy
Šachy - Aktuality
ŠACHY - informace k náboru do šachových kroužků Tisk Email
Pondělí, 03 Září 2018 16:00

kroužek Slezan Opava šachy nábor

Rádi mezi námi uvítáme stávající i nové zájemce o královskou hru. Vhodné od 6 let věku. Více informací v sekci Šachy nebo přímým kliknutím na fotku. Stačí se dostavit v den zahájení kroužku v době od 15:00 do 16:30. Není nutné se přihlašovat předem.


šachový kroužek mládeže - informace rodičům a zájemcům o členství v kroužku mládeže


Jednou z dlouhodobých priorit činnosti šachového oddílu Slezan Opava je výchova nových šachistů z řad mládeže. Kroužek je určen všem zájemcům od 6 do 19 let, začátečníkům i pokročilým. Tréninkovým dnem je vždy pátek od 15:00 do 16:30 (1. skupina - základní úroveň) a od 16:30 do 18:00 (2. skupina - mistrovská úroveň). Tréninkových dnů bude od září 2018 do června 2019 cca 35. V době prázdnin nebo státních svátků trénink neprobíhá, avšak v posledních letech pravidelně pořádáme letní příměstský šachový tábor. V případě zájmu o individuální trénink mimo stanovený čas je možno se dohodnout s trenéry na základě osobní dohody.


V sezóně 2018/2019 budeme vést šachové kroužky v těchto místech:

místo termín trenér úroveň
TJ Slezan, B. Němcové 20, Opava pátky 15:00 - 16:30 Ing. Karel Záleský, trenér 2. třídy, Martin Rell, trenér 4. třídy začátečníci a mírně pokročilí
TJ Slezan, B. Němcové 20, Opava pátky 16:45 - 18:15 Bc. Radomír Caletka, trenér 3. třídy pokročilí
ZŠ Vrchní, Opava bude upřesněno Pavel Gemsa, trenér 3. třídy začátečníci a mírně pokročilí
ZŠ Otická, Opava bude upřesněno Mgr. Jiří Kerlin, učitel začátečníci
ZŠ Slavkov bude upřesněno Ing. Antonín Vilášek, trenér 4. třídy začátečníci
MŠ 17. listopadu, Opava bude upřesněno Ing. Antonín Vilášek, trenér 4. třídy začátečníci


Šachové kroužky pro začátečníky v okrese Opava budou dále otevřeny v MŠ Kravaře (trenér Tomáš Glabasňa), SŠPU Opava (trenér Mgr. Pavel Gazda), ZŠ Budišov nad Budišovkou (trenér Slavomír Jaššo), ZŠ Boženy Němcové Opava (trenér Daniel Jureček), ZŠ T.G. Masaryka Opava (trenér Daniel Jureček). Informujte se na příslušných školách.Šachy jsou sportem, uměním i zábavou dohromady. Vhodné jsou prakticky pro každého, kdo je alespoň trochu hravý nebo soutěživý a není příliš líný. Naučit hrát šachy dokážeme každého. V mnoha zemích světa se výuka šachu stala součástí povinné školní výuky, když bylo zjištěno, že šachy dokáží v dětech všestranným způsobem rozvíjet nejen myšlení, ale také osobnost a sociální dovednosti. Za optimální považujeme výuku po dobu 3 let na 1. stupni základní školy (doporučujeme začít hned od 1. třídy). Co šachy přináší dětem si můžete přečíst tady:http://www.sachydoskol.cz/. Tento projekt aktivně podporujeme.


Tréninky v klubovně šachového oddílu Slezan Opava, která se nachází ve 2. patře budovy TJ Slezan v Opavě na ulici Boženy Němcové 20 probíhají vždy v pátek, podrobný rozpis viz sekce harmonogram.náplň a obsah tréninku:


Trénink je podle obsahu a náročnosti rozdělen do dvou skupin:


1. skupina je určena pro začátečníky a mírně pokročilé šachisty.
V 1. skupině je tréninkový program zaměřen na osvojení si základních technik a možností šachové hry. Probírají se základy jednotlivých zahájení, jednodušší postupy ve střední hře a základy koncovek. Taktika a strategie je vysvětlována na jednoduchých snadno pochopitelných úlohách.


2. skupina je určena pro pokročilejší a zkušenější šachisty.
Ve 2. skupině je tréninkový program zaměřen na složitější techniky šachové hry. Probírají se jednotlivé varianty zahájení včetně vedlejších variant. Střední hra a koncovky jsou probírány komplexněji. Strategie a taktika je vysvětlována na složitějších příkladech z praxe.doplňkové aktivity mimo šachový kroužek


Doplňkovou součástí komplexního rozvoje mladých šachistů je kromě vlastní domácí přípravy také účast na soutěžích a turnajích mládeže, kterých je během sezóny pořádáno celá řada, a kterých se naši mládežníci pravidelně zúčastňují. Teprve zde se dá porovnat, jestli se tréninková píle zúročí v dobrém výsledku v souboji s jinými stejně starými šachisty, anebo se naplno odhalí hráčovy herní slabiny.

Poslední úprava Pondělí, 03 Září 2018 16:04
 
Školení rozhodčích R3 a seminář rozhodčích R2 a R3, Opava 1. 9. 2018 Tisk Email
Čtvrtek, 26 Červenec 2018 10:22

Komise rozhodčích Moravskoslezského šachového svazu a ŠO TJ Slezan Opava pořádají školení rozhodčích 3. třídy a seminář rozhodčích 2. a 3. třídy, které se budou konat v Opavě, B. Němcové 20, klubovně ŠO Slezan Opava v sobotu 1. 9. 2018.

Přílohy:
R3S23Opava2018-09-01.pdf[ ]57 Kb
 
Dětský šachový camp V4 Liptov 2018 Tisk Email
Neděle, 01 Červenec 2018 16:00

foto 01


Populární mezinárodní Dětský šachový camp V4 Liptov 2018 v Liptovském Mikuláši vstoupil v závěru června do druhé dekády. Zájem o účast v turnaji pozvolna stoupá. Letos se do hlavního turnaje zapojilo 16 družstev z 5 zemí. Do hlavního turnaje družstev jsme nasadili tentokrát jeden tým v sestavě 1. Karel Chwistek, 2. Kristián Havel, 3. Tereza Gemsová, 4. Vít Anděl. V družstvu tentokrát nikdo výrazněji nevynikl. Na 50% se dostal jen Anděl. Spokojený s přírůstkem elo bodů může být Kristián Havel +66 a Vít Anděl +22, naopak Karel Chwistek -63 a Tereza Gemsová -48, kterým se dařilo na květnovém Ostravském koníkovi, nyní dost bodů ztratili a budou muset v přípravě začít pracovat mnohem efektivněji a naučit se hrát ve zrychleném tempu, které jim tentokrát nesedlo. Celkově družstvo obsadilo 13. místo – o jedno níž pod nasazením. První místo obhájil po roce suverénně Krakowski Klub Szachistów před Beskydskou šachovou školou a Liptovskou šachovou školou A.

 

stránky turnaje: http://v4camp2018.csweb.sk/o-festivale

výsledky: http://chess-results.com/tnr352098.aspx?lan=5

partie: http://v4camp2018.csweb.sk/priamy-prenos-partii

 

 

Karel Záleský


 
Na věčnost odešel pan Emil Kittel Tisk Email
Středa, 13 Červen 2018 23:13

parte

 
KVS EKODIVIZE turnaj Tisk Email
Neděle, 27 Květen 2018 10:42

V sobotu 26.5.2018 jsme se sešli v Raketě, kde jsme uspořádali dvoukolový turnaj v bleskovém šachu s tempem hry 5 minut na partii pro každého hráče. Mezi 14 účastníky zvítězil Radomír Caletka 25, který prohrál jen první partii, ale v dalším průběhu už neztratil ani půlku. Na 2. místě skončil díky lepšímu pomocnému hodnocení Pavel Hromada 19. Třetí místo patří Pavlu Rakúsovi 19.


Výsledky zde: http://chess-results.com/tnr357137.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE&turdet=YES

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.