Challenge Wratislavia 2022
O víkendu se konal mezinárodní turnaj Challenge Wratislavia 2022 ve Wrocławi v Polsku. V hale Orbita v sobotu 11.6.2022 soutěžili kategorie chlapců U-15 (žáci) a U-11 (mini žáci). V neděli 12.6.2022 pak soutěžili kategorie dívek U-15 (žačky) a U-13 (mladší žačky). Šermovalo se i v pondělí 13.6.2022 a to šavlisté v kategorii chlapců U-15 (žáci). Turnaje se zúčastnilo 6 opavských šermířů a šermířek, kteří získali cenné zkušenost.
Umístění: (Pořadí Jméno Příjmení Klub Národnost)
- chlapci U-15 (žáci)
1. PO Oliver V FENCING CLUB USA
2. BERGERT Michael Fechtclub Radebeul GER
3. BÁNYIK Natánael Ruben Hungarian Fencing Federation HUN
3. ZHYHURSKUI Ivan SDUSHOR-16 UKR
5. SZABÓ Bálint ZVE HUN
6. GROSZ Roland BHSE HUN
7. KEEN Finn FENCERS CLUB LONDON GBR
8. MADURA Janos EVISZ DSE HUN
31. KORÁB Tadeáš TJ Slezan Opava CZE
Celkový počet závodníků - 110
- chlapci U-11 (mini žáci)
1. KONG Jonathan En Garde Fäktförening Solna SWE
2. GŁUSZAK MATEUSZ UKS GDAŃSKA SZKOŁA SZERMIERKI. POL
3. WOJCIECHOWSKI Mikołaj UKS 35 BIELAWY TORUŃ POL
3. KAZANTSEV MARK ACHILLEAS FC CYP
5. WITKOWSKI Stanisław WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. POL
6. SZABO DANIEL SZIGETSZENTMIKLOSI TOR EGYLE HUN
7. KIM Gene Kaiserslautern FC USA
8. PAKUŁA Kajetan UKS GDAŃSKA SZKOŁA SZERMIERKI. POL
46. HOBLÍK František TJ Slezan Opava CZE
Celkový počet závodníků - 85
- dívky U-15 (žačky)
1. KOLLÁR Anna Torekves SE HUN
2. KUŚ Natasza D ARTAGNAN URSYNÓW POL
3. NISSINOFF Alexandra V FENCING CLUB USA
3. MAHOVSZKIJ Szilvia Halásztelki BSE HUN
5. ANTAL Katalin ZVE HUN
6. NOWAKOWSKA Aleksandra UKS MDK-5 BYDGOSZCZ POL
7. WOJEWÓDZKA Zuzanna AZS AWF POZNAŃ POL
8. NELZA Dominika MKS KUSY SZCZECIN POL
62. ŠTĚPNIČKOVÁ Barbora TJ Slezan Opava CZE
Celkový počet závodnic - 90
- dívky U-13 (mladší žačky)
1. KOPYLTSOVA ELIZAVETA ACHILLEAS FC CYP
2. ABELE Liene RBJSS Ridzene LAT
3. TYM Danuta WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. POL
3. KRÓLAK Lena UKS MDK-5 BYDGOSZCZ POL
5. MOŚ TERESA UKS MDK-5 BYDGOSZCZ POL
6. DENEKA Aleksandra MKS KUSY SZCZECIN POL
7. SU Motong Helen Gothenburg Fencing Club SWE
8. BARTOL Michalina WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. POL
35. KROPÁČOVÁ Valérie TJ Slezan Opava CZE
86. RÁDKOVÁ Amélie Karolína TJ Slezan Opava CZE
Celkový počet závodnic - 96
Umístění - šavle:
- chlapci U-15 (žáci)
1. CSOBA Botond Hungarian Fencing Federation HUN
2. MONORI Mátyás Hungarian Fencing Federation HUN
3. BÍRÓ BARNABÁS VASAS SC HUN
3. CHIANG Enno Surtout NED
5. LARRES Felix MTV Mainz GER
6. KRAL Lumir FENCING CLUB HOUSTKA CZE
7. CZEGENY Kornel TGA FC HUN
8. MODOS FERENC UTE HUN
81. VENCLÍK Jan TJ Slezan Opava CZE
Celkový počet závodníků - 82