TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy Mikroprojekt O mikroprojektu
O mikroprojektu Tisk Email
Úterý, 23 Březen 2010 18:33

logo programu 

projekt „Mluvíme jedním jazykem“, reg. číslo CZ/FMP.01/0029

 

TENTO MIKROPROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ, Z PROSTŘEDKŮ FONDU MIKROPROJEKTŮ SPRAVOVANÉHO REGIONEM BÍLÉ KARPATY
Mluvíme jedním jazykem“ je projekt zaměřený na propagaci šachu na veřejnosti, na odstraňování šachové negramotnosti a na výměnu a vzdělávání šachistů od dětí a mládeže přes šachisty v produktivním věku až po seniory. Projekt je zaměřen také na vytváření nových a posilování starých kontaktů a na prohlubování trvalé přeshraniční spolupráce mezi regiony Opavska a Liptova.Prvotním záměrem projektu je přeshraniční spolupráce šachově aktivní mládeže regionů Opavska a Liptova.


Druhotným záměrem je přilákání obyvatel našeho regionu do centra města a propagace šachové hry na veřejnosti a snaha o odstranění šachové negramotnosti. Projekt je určen pro širokou šachovou veřejnost, nevylučuje žádné věkové kategorie. Projekt přináší život do centra města. Pro tento záměr uspořádáme představení živého šachu ve spolupráci se slovenským partnerem přímo na náměstí v Opavě. Podobné představení, ale s jiným scénářem bude uspořádáno i v Liptovském Mikuláši. Hra na náměstí představuje jednu z cest jak oživit kulturní dění v centrech měst, slouží k přilákání obyvatel z hypermarketů zpátky do center, kde by měla být hlavní osa společenského a kulturního života města. Je to atrakce zajímavá pro obyvatele bez rozdílu věku a je zajímavá i pro rozvoj turistického ruchu.


Třetím záměrem je prostřednictvím open turnaje, který v rámci projektu uspořádáme, přilákat do Opavy nejen množství šachistů ze všech koutů kraje, ale zahrát si budou moci i běžní obyvatelé, které třeba zaujme představení živých šachů na náměstí.Specifické cíle projektu:

- začlenění mladé generace do šachově výměnných aktivit obou partnerů

- propagace nejstarší společenské hru na veřejnosti při různých kulturních a společenských akcích

- přesun této logické hry prostřednictvím dětí a mládeže a šachových akcí do rodin, aby se šachy staly samozřejmou součástí našeho života

- upevnění přeshraniční spolupráce mezi tradičními a dlouholetými partnery

Poslední úprava Úterý, 29 Březen 2011 16:02
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.