TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy Klubovna
Klubovna Tisk Email
Čtvrtek, 28 Srpen 2008 14:38

něco o klubovně

 


Kolik že míst a různých prostorů náš šachový oddíl už během své existence vystřídal se snad nedá ani dopočítat, i když se naše "historicko-vědní skupina" snaží na tuto otázku nalézt odpověď. Mezi nejznámější místa naší existence patřily prostory při tehdejší restauraci 4. cenové skupiny Lidový dům, dále pak stará klubovna na zimním stadiónu, nová klubovna na zimním stadiónu - velmi reprezentativní (dnes známé fitness-centrum).


 

Naše současná klubovna se nachází v budově herny stolního tenisu, která byla postavena v letech 1979-1981 vedle atletického Tyršova stadiónu. My jsme zde našli doufáme že definitivní azyl v roce 1991. Tehdy došlo k odtržení hokejového oddílu od TJ Slezan Opava a v důsledku majetkového rozdělení zůstaly hokejistům i prostory naší tehdejší klubovny. Poprvé v historii jsme neměli klubovnu v  centru města a řada tehdejších hráčů si na změnu zvykala jen velmi ztuha. Nicméně všechno zlé je k něčemu dobré a čím déle jsme v současných prostorách, tím více se ukazují výhody současného umístění. Hlavní výhodou je samotná poloha v dnes velmi lukrativní a klidné čtvrti a dostatečná nadstandardní velikost pro klubové akce i pro pořádání menších turnajů zejména pro mládež okresu Opava. Klubovna je umístěná ve 2. NP v blízkosti vstupu, který je přístupný po venkovním ocelovém schodišti. Klubovna je prostorná, dostatečně prosvětlená denním a umělým osvětlením. Okna klubovny jsou orientována na jihozápad. Klubovna bohužel zatím nemá bezbariérový přístup, je nutno do 2. NP překonat 27 schodů. Ke klubovně se dá dojet autem a zpravidla bez problémů i zaparkovat. Z klubovny je nádherný výhled na zrekonstruovaný atletický stadión. V blízkosti se nachází vlakové východní nádraží 540 m, obchod s potravinami 400 m a oblíbený Sport bar 30 m. 

 

Klubovnu postupně upravujeme k obrazu svému, abychom vytvořili sobě, našim hostům a taky budoucím členům příjemné a důstojné prostředí ke hře.

 

 

kapacita klubovny pro turnaje:

počet stolů:

20 ks

počet židlí:

45 ks (s možností donesení dalších)

optimální kapacita:

do 40 hráčů

maximální kapacita:

do 56 hráčů

 

materiálové vybavení:

šachy turnajové:

česká klubovka IV

hodiny elektronické:

DGT XL, DGT 2010

 

hrací prostor

 

Dle Pravidel šachu FIDE je třeba před zahájením soutěžního utkání stanovit tzv. hrací prostor. Hráči se řídí Pravidly šachu FIDE a respektují pořadatelem stanovený hrací prostor. Proto zde uveřejňujeme vymezenou hrací místnost a hrací prostor při soutěžních utkáních hraných v prostorách našeho klubu.

 

výtah z Pravidel šachu FIDE

 

12.2.b. Je přísně zakázáno nosit do hracího prostoru (viz 12.5.) mobilní telefony nebo jiné elektronické komunikační prostředky, neschválené rozhodčím. Jestliže v hracím prostoru v průběhu hry zazvoní hráčův mobilní telefon, pak tento hráč partii prohrává. Bodový zisk soupeře určí rozhodčí.

 

12.5. Hráči nesmí opustit "hrací prostor" bez dovolení rozhodčího. Hracím prostorem se rozumí hrací místnost, místo pro odpočinek a občerstvení, prostor určený pro kouření a jiná místa, určená rozhodčím. Hráč, který je na tahu, nesmí opustit hrací místnost bez dovolení rozhodčího.

 

  

kde nás najdete:

adresa hrací místnosti:

budova herny stolního tenisu, 2. patro
Boženy Němcové 20, 74601 Opava

GPS souřadnice:

49°55'51.55L"N; 17°54'40.37\"E

mapa:

amapy.atlas.cz/mapa/sachovy-oddil-slezan-opava

Poslední úprava Sobota, 07 Květen 2011 10:51
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.