TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy KRAJSKÝ PŘEBOR (SLEZAN OPAVA – HRABYNĚ)
KRAJSKÝ PŘEBOR (SLEZAN OPAVA – HRABYNĚ) Tisk Email
Sobota, 13 Červen 2020 23:01

Tak jsme zase po nucené jarní přestávce tady :). O tomto víkendu nás čekají dva zápasy v krajském přeboru a sezóna v KP bude zdárně ukončena. Slezan „A“ je před dohrávkami úplně v klidu a pohodě, sestup nehrozí a „překvapivě“ postup také ne. Kapitánovi se podařilo poskládat proti Hrabyni docela silnou sestavu a očekávalo se pouze vítězství, což se i potvrdilo v zápase. Zítra nás ještě čeká další boj, takže v rychlosti. Byli jsme v zápase domácí, ale bylo nutné vzhledem k soupeřům odehrát zápas v Hrabyni. Zdeněk Šnyta mě upozornil na některé malé drobnosti, které je nutné v areálu dodržovat a v sobotu ráno jsme mohli z Opavy do Hrabyně vyrazit. Přiznám se, že v Hrabyni byli perfektně nachystáni, hracím prostorem byl opravdu obrovský salónek, takže čerstvého vzduchu dostatek :).

1. Šachovnice, Pavel Hromada. Pavel si tímto zápasem splnil povinnost odehrát dvě partie a soupeři moc šancí nedal. I když bere šachy jako relax, je vidět, že je pořád ve formě. Hezká a rychlá výhra. Prostě, přijel, viděl, vyhrál a odjel :). Díky za bodík.

2. Šachovnice, Martin Mužík. Martin dnes soupeře trápil a mučil, až to soupeř nevydržel a drobnými chybami ztratil nějaký materiál a pod Martinovým tlakem i partii. Takže super a další výhra (a to Martin před partií řekl, že tři měsíce neviděl šachovnici a chvíli dumal, jak že se to dělá malá rošáda :)).

3. Šachovnice, Karel Záleský. Karel v partii získal malou výhodu a pěknou pozici, ale jeho soupeř byl na výši a protihrou pořád držel v rukou remízu, na které se nakonec oba dohodli. Takže pěkná půlka.

4. Šachovnice, Martin Vícha. Tak kapitán se dnes nepředvedl v nejlepším světle. Po zahájení a v průběhu střední hry byla partie pořád v rovině a nebylo nějak moc vidět, jak soupeře zničit. Po „geniálně“ vymyšlené a provedené kombinaci, kde měla být ve výsledku „brutálně“ napadena soupeřova dáma, soupeř v klidu dámou uhnul, dal šach a získal bez náhrady figuru. No, a bylo vymalováno. Nula jako vyšitá.

5. Šachovnice, Robin Olšar. Robin je zase ve formě a dnes to bylo hezky vidět. Soupeře přehrál, zatlačil a v koncovce ubíral prostor. Navíc získal jednoho pěšáka a pak už to byla marná snaha jeho protihráče o nějakou záchranu. Pěkná jednička v tabulce.

6. Šachovnice, Černý Pavel. Pavel slíbil, že jednu partii odehraje. Slib splnil, soupeře přehrál a zvítězil v pěkně vedené koncovce střelec proti jezdci se stejným počtem pěšáků na obou stranách. Byl sice trochu nespokojen se svou hrou, ale výhra se počítá. Díky za bodík.

7. Šachovnice, Miroslav Janeček. Mirek nám zase trošku šachově povyrostl a dnes zahrál opravdu dobře. Soupeřka měla trochu smůlu, že mu vlezla přímo do spárů. Parádně vedený útok bílého na malou rošádu a krále. Tak věřím, že se bude dařit i dále. Další bodík do dnešní sbírky.

8. Šachovnice, Martin Rell. Martin se s tím taky dnes moc nemazlil, vše pěkně vyměnil a směřoval do vyhrané věžové koncovky. Tam už si to hezky spočítal a jako mazák dokončil, co začal. Soupeř se sice snažil Martinovi házet klacky pod nohy, ale nebylo mu to moc platné. Takže další bod.


Je to pro dnešního soupeře docela krutá prohra, která posílá hráče Hrabyně definitivně do krajské soutěže, ale je to jen hra. Další rok může být vše jinak. Zápas byl odehrán v super atmosféře, prostě paráda.

Vyhráli jsme tedy 6,5 : 1,5.Martin Vícha
Poslední úprava Sobota, 13 Červen 2020 23:03
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.