TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy Příměstský šachový tábor 2021
Příměstský šachový tábor 2021 Tisk Email
Úterý, 21 Září 2021 00:10

V termínu od 16. do 20. srpna 2021 jsme opět uspořádali Příměstský šachový tábor ŠO Slezan Opava.

Možnost si opět na živo zahrát a připravit se na nadcházející sezónu pod vedením zkušených trenérů využilo tentokrát devět mladých šachistů.

Šachový program byl tradičně rozdělen na část tréninkovou, kde si účastníci zlepšili své dovednosti a znalosti v oblasti taktiky, strategie, zahájení a koncovek, a část hrací, kde si mohli všichni nově získané znalosti hned vyzkoušet. Odehrálo se se hned několik turnajů, jak v klasickém šachu, tak i tradičně nejoblíbenějších Holanďanech a Bughousu. Nejlepší si za své výkony samozřejmě odnesli diplomy ale i ostatní obdrželi nějakou sladkou drobnost.

Mimo šachový program byly naplánovány i další aktivity. V rámci sportovního programu se hráli míčové hry na Tyršově stadionu, ale děti měli možnost si mezi sebou vyzkoušet také šerm a judu pod vedením zkušených trenérů oddílu juda (Nicolas Reineke) a šermu (Robert Zwinger) TJ Slezan Opava. Ti opět připravili zajímavý program, při kterém se všichni dostatečně vyřádili.

1

Obrázek 1: Sportovní část v judárně, kde se snaží jeden z nejmenších udržet na zádech trenéra juda.2

Obrázek 2: Lítý boj v šermu pod dohledem zkušených šermířů TJ Slezan Opava.

Určitě zajímavým zpestřením letošního tábora byl fakultativní výlet na Zámek Raduň. Po pochodu okolo Raduňských rybníků na nás v sýpce Zámku Raduň čekala svačina a hlavně šachový turnaj, kterého se zúčastnilo i pět šachových trenérů. Prvním Mistrem Sýpky se stal Marek Nábělek. Po turnaji proběhlo opékání párků na ohništi nedaleko zámku a samotná prohlídka Zámku Raduň. Tímto bych chtěl poděkovat kastelánce zámku paní Kouřilové a všem zaměstnancům zámku (hlavně Zdeňku Mrákotovi), že vše perfektně zajistili a my jsme si mohli užít skvělý zážitek v Raduni.

3

Obrázek 3: Šachový turnaj v zámecké sýpce Zámku Raduň „O mistra Sýpky 2021“


4

Obrázek 4: Zámek Raduň


5

Obrázek 5: Závěrečné foto účastníků tábora

Děkuji všem trenérům za spolupráci při organizaci letošního ročníku tábora a těším se, že se za rok opět setkáme i se všemi účastníky při již 10. ročníku.

Marek Nábělek

Trenér ŠO Slezanu Opava


 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.