TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy 12. Memoriál Ivana Jankovce – OPEN BOHUMÍN 2021 „BLITZ“
12. Memoriál Ivana Jankovce – OPEN BOHUMÍN 2021 „BLITZ“ Tisk Email
Čtvrtek, 08 Červenec 2021 14:19

Zdravím příznivce šachové hry s krátkým článkem o turnaji v Bohumíně. Po skoro rok a půl dlouhé pauze jsem se rozhodl zase se šachově znemožnit na nějakém bleskovém turnaji, což se mi skoro podařilo. Vybrán byl turnaj v Bohumíně, kde se v těchto dnech hrají ještě i turnaje v normálním tempu.

Hrálo se v neděli 4.7.2021 v tělocvičně Domu dětí a mládeže v Bohumíně. Tempo hry bylo 3min + 2s, takže docela rychlost. Turnaj hrálo celkem 46 hráčů a hráček. Turnaj byl na 13 kol. Zahájení turnaje zhruba ve 14.00 a ukončení včetně předání cen v 18.00.

Pro jistotu jsem vyrazil autem s dostatečným předstihem a po přihlášení jsem se věnoval hodinu krásám Bohumína, které jsem sledoval přímo z vozidla u fotbalového hřiště. Zde se mi podařilo zaujmout místní romskou komunitu a překvapivě dobře jsme si pokecali o kvalitách Bohumínského a mezinárodního fotbalu.

Tak a teď k turnaji. Uhrál jsem si svých 50% a bylo to chvílemi jak na houpačce. V několika partiích jsem si zahrál na Ježíška a obdaroval jsem soupeře takovým množstvím pěšců a figur, až se soupeři divili, kde je pořád beru. Takže za mě vzhledem k tomu, že jsem tak dlouho nehrál spokojenost s body, ale už ne s podaným výkonem.

V turnaji bojovalo dost mladších hráčů z Orlové, Třince a okolí a bylo vidět, že šachy už hrát umí a byli velice nepříjemnými soupeři. Organizaci turnaje chválím na jedničku s hvězdičkou. V místě byl nachystán malý bufet, nebyly žádné velké časové prodlevy a rozhodčí i organizátoři zvládli všechny problémy s úsměvem a v pohodě.

A co výsledky?

První tři skončili takto:

1. FM Martin Fargač

2. IM Jozef Michenka

3. FM Kilián Slovák

A ať nezapomenu na ženy:

6. WGM Olga Sikorová

7. WGM Karolína Olšarová


http://chess-results.com/tnr559566.aspx?lan=5&art=1&rd=13&turdet=YES


Ať se všem daří, Martin Vícha.


 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.