TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy ŠACHY - informace k náboru do šachových kroužků
ŠACHY - informace k náboru do šachových kroužků Tisk Email
Pondělí, 31 Srpen 2020 11:37

f1

Rádi mezi námi uvítáme stávající i nové zájemce o královskou hru. Vhodné od 6 let věku. Více informací v sekci Šachy nebo přímým kliknutím na fotku. Stačí se dostavit v den zahájení kroužku v době od 15:00 do 16:30. Není nutné se přihlašovat předem.


šachový kroužek mládeže - informace rodičům a zájemcům o členství v kroužku mládeže


Jednou z dlouhodobých priorit činnosti šachového oddílu Slezan Opava je výchova nových šachistů z řad mládeže. Kroužek je určen všem zájemcům od 6 do 19 let, začátečníkům i pokročilým. Tréninkovým dnem je vždy pátek od 15:00 do 16:30 (1. skupina - základní úroveň) a od 16:45 do 18:15 (2. skupina - mistrovská úroveň). Tréninkových dnů bude od září 2020 do června 2021 cca 33. V době prázdnin nebo státních svátků trénink neprobíhá, avšak v posledních letech pravidelně pořádáme letní příměstský šachový tábor. V případě zájmu o individuální trénink mimo stanovený čas je možno se dohodnout s trenéry na základě osobní dohody.


V sezóně 2020/2021 budeme vést šachové kroužky v těchto místech:

místo termín trenér úroveň
TJ Slezan, B. Němcové 20, Opava pátky 15:00 - 16:30 (od 11.9.2020) Ing. Karel Záleský, trenér 2. třídy, Martin Rell, trenér 4. třídy začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí
TJ Slezan, B. Němcové 20, Opava

úterky 16:00 - 17:30

(od 15.9.2020)

Martin Rell, trenér 4. třídy
začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí
TJ Slezan, B. Němcové 20, Opava

pátky 16:45 - 18:15

(od 18.9.2020)

Bc. Radomír Caletka, trenér 3. třídy pokročilí
ZŠ Vrchní, Opava bude upřesněno (nejdříve od října)
Mgr. Martin Pardy, trenér 2. třídy začátečníci a mírně pokročilí
ZŠ Otická, Opava bude upřesněno (od října) Karel Chwistek, trenér 4. třídy začátečníci
ZŠ Slavkov čtvrtky 13:30 - 15:00 (od října) Ing. Antonín Vilášek, trenér 4. třídy začátečníci a mírně pokročilí
MŠ 17. listopadu, Opava úterky 13:00 - 13:45 (od října) Ing. Antonín Vilášek, trenér 4. třídy začátečníci
MŠ Vaníčkova, Opava pondělky 13:00 - 13:45 (od října)
Ing. Antonín Vilášek, trenér 4. třídy začátečníci


Šachy jsou sportem, uměním i zábavou dohromady. Vhodné jsou prakticky pro každého, kdo je alespoň trochu hravý nebo soutěživý a není příliš líný. Naučit hrát šachy dokážeme každého. V mnoha zemích světa se výuka šachu stala součástí povinné školní výuky, když bylo zjištěno, že šachy dokáží v dětech všestranným způsobem rozvíjet nejen myšlení, ale také osobnost a sociální dovednosti. Za optimální považujeme výuku po dobu 3 let na 1. stupni základní školy (doporučujeme začít hned od 1. třídy). Co šachy přináší dětem si můžete přečíst tady:http://www.sachydoskol.cz/. Tento projekt aktivně podporujeme.


Tréninky v klubovně šachového oddílu Slezan Opava, která se nachází ve 2. patře budovy TJ Slezan v Opavě na ulici Boženy Němcové 20 probíhají vždy v pátek, podrobný rozpis viz sekce harmonogram.náplň a obsah tréninku:


Trénink je podle obsahu a náročnosti rozdělen do dvou skupin:


1. skupina je určena pro začátečníky a mírně pokročilé šachisty.
V 1. skupině je tréninkový program zaměřen na osvojení si základních technik a možností šachové hry. Probírají se základy jednotlivých zahájení, jednodušší postupy ve střední hře a základy koncovek. Taktika a strategie je vysvětlována na jednoduchých snadno pochopitelných úlohách.


2. skupina je určena pro pokročilejší a zkušenější šachisty.
Ve 2. skupině je tréninkový program zaměřen na složitější techniky šachové hry. Probírají se jednotlivé varianty zahájení včetně vedlejších variant. Střední hra a koncovky jsou probírány komplexněji. Strategie a taktika je vysvětlována na složitějších příkladech z praxe.doplňkové aktivity mimo šachový kroužek


Doplňkovou součástí komplexního rozvoje mladých šachistů je kromě vlastní domácí přípravy také účast na soutěžích a turnajích mládeže, kterých je během sezóny pořádáno celá řada, a kterých se naši mládežníci pravidelně zúčastňují. Teprve zde se dá porovnat, jestli se tréninková píle zúročí v dobrém výsledku v souboji s jinými stejně starými šachisty, anebo se naplno odhalí hráčovy herní slabiny.


Poslední úprava Pátek, 11 Září 2020 12:41
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.