TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava
Historie Volejbalového oddílu TJ Slezan Opava
Napsal uživatel Volejbal   
Čtvrtek, 14 Srpen 2008 15:11

Činnost volejbalového oddílu TJ Slezan Opava navazuje na nepovinný předmět sportovní hry žáků SPŠ stavební v Opavě. Od soutěžního roku 1980-81 zahajují také činnost dorostenců a dorostenek, které se zúčastňují okresních přeborů volejbalového svazu pod bázvem TJ Slezan - SPŠ stavební Opava. Jejich činnost řídí a vede středoškolský profesor Jan Novák. Mimo tyto soutěže se družstva velmi úspěšnězapojují i do středoškolských her, kde nejednou postupují i do krajských kol.

Družstvo dorostenek většinou bojovalo o prvenství v okresním přeboru a pokud se umístilo na 1. místě, krajského přeboru se nezúčastnilo z finančních a organizačních důvodů. V sezónách 83/84, 93/94, 94/95, a 99/00 se soutěží účastnila dvě družstva. V letech 1984-1986 hrálo družstvo dorostenek jako družstvo TJ Sokol Kylešovice.

Družstvo dorostenců se pravidelně nezúčastňovalo každým rokemoresního přeboru, ale v soutěžním ročníku 2000/01 se zúčastnilo krajského přeboru, kde se umístilo na 6. místě.

Od sout. ročníku1985/86 se ustavilo i družstvo žen, které tvořilo převážně převážně absolventky SPŠ stavební v Opavě. Toto družstvo hrálo v okresním přeboru a v mezipodnikové soutěži, kde patřilo mezi nejlepší účastníky a několikrát soutěž vyhrálo.

Družstvo mužů bylo založeno v roce 1988 hlavně zásluhou ing. Luboše Pecháčka, který se staral o všechny potřebné věci včetně samotné hry ve družstvu. I toto družstvo se pravidelně účastní okresních přeborů ve volejbale.

Od roku 1997 bylo založeno i družstvo žaček, které postupně vyhrálo okresní přebor žaček, okresní přebor dorostenek, ktrajský přebor dorostenek a v soutěžním ročníku 2002/2003 hrálo 1. ligu dorostenek, ve které pak pokračovalo spojením s družstvem VK Kylešovice, v ligové souteži i v následujícím ročníku. Největší zásluhu na těchto úspěších má trenér ing. Luboš Pecháček, který je i extrealigovým rozhodčím volejbalu. Hráčky tohoto družstva v kategorii žen v našem oddíle nepokračovaly a hrály vyšší soutěže. Mezi nejúspěšnější patří extraligové hráčky Pecháčková, Mazurová, Kalužíková.

V roce 2001 bylo ustaveno další družstvo žaček, které velmi úspěšně navazuje na své předchůdkyně. Stalo se postupně přeborníkem okresu v kategorii mladších i starších žaček a v kategorii juniorek i přestože hrálo vždy proti starším hráčkám. V sezóně 2004/05 zvítězilo i v mezinárodní volejbalové soutěži Euro-liga Praděd, které se zúčastnilo i 19 polských družstev. V soutěžním ročníku 2006/07 se stalo družstvo krajským přeborníkem v kategorii juniorek a postoupilo po úspěšné kvalifikaci do 1. ligy.

Současný stav

V letošním ročníku má oddíl volejbalu TJ Slezan Opava v soutěžích tři družstva.

Družstvo mužů hraje okresní přebor a jeho výsledky najdete zde.

Družstvo žen se zúčastňuje mezipodnikové soutěže okresu Opava.

Družstvo juniorek hraje v 1. lize - skupina B a její rozpis i výsledky jsou uvedeny zde. Zatím si vede nad očekávání úspěšně a zve všechny příznivce volejbalu na utkání v domácím prostředí: tělocvična SPŠ stavební v Opavě.

Poslední úprava Pátek, 07 Listopad 2008 18:15
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.