TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava
Částečné otevření sportu od 12. 4. 2021? - aktualizace Tisk Email
Sobota, 10 Duben 2021 09:36

Shrnujeme aktuální dokumenty, které se objevily v pátek 9. 4. 2021.


Výkladové stanovisko ČUS z 9. 4. 2021: https://www.cuscz.cz/novinky/aktualni-opatreni-ve-vztahu-ke-sportu.html


Podle tohoto výkladu by se amatérský organizovaný sport mohl vrátit i na vnitřní sportoviště s omezením na 10 lidí a režimovým opatřením (antigenní testy, roušky, respirátory). Ta opatření jsou sice omezující, ale lze se s nimi vypořádat.


Vzápětí přišla studená sprcha od nového ministra zdravotnictví, který zjevně pokračuje v dosavadní vládní linii, která nechce za žádnou cenu připustit, aby děti sportovaly a posilovaly tak svou imunitu. Více zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministr-zdravotnictvi-petr-arenberger-zmeny-opatreni-pondeli.A210409_210442_domaci_vank


Ministerstvo zdravotnictví pokračuje v linii chrlení jednoho složitého nepřehledného opatření za druhým, které je několik hodin po zveřejnění zpochybněno a narychlo nahrazováno opatřením jiným. Tento neustálý chaos, nesystematičnost, nepředvídatelnost a zmatečnost s novým ministrem podle očekávání neustoupil. Ukazuje se, že nový ministr není politik, ale další chaotik, který za 3 dny ve funkci všem názorně ukázal, že na funkci ministra nemá.


Stanovisko TJ Slezan:

Vnitřní sportoviště od 12. 4. 2021 zatím neotevřeme, ale věříme, že jejich otevření je otázkou spíše dnů než týdnů či měsíců. Nemá smysl otevřít na jeden den, aby nám to někdo opět druhý den zakázal. Čekáme na rozhodnutí soudu, zda má pravdu právník ČUS anebo ministerstvo zdravotnictví.


aktualizace 12. 4. 2021 - vládní chaos pokračuje

Co se dělo dnes jen potvrzuje totální chaos, podle kterého nelze organizované sportovní aktivity dělat. Dobře to shrnuje tento článek: https://www.idnes.cz/sport/ostatni/amatersky-sport-koroinavirus-vlada-jednani.A210412_113731_sporty_rou

Poslední úprava Pondělí, 12 Duben 2021 19:13
 

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.