TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava
Vítejte na stránkách TJ Slezan Opava
Speciální turnaj
Napsal uživatel Šachy   
Úterý, 05 Říjen 2021 08:54

Ó Ano. Frýdek-Místek, město, do kterého se vždy rád vracím, i když toho má k nabídnutí asi tolik, co láhev od piva prvního ledna. Dá se s tím dělat jen jedna věc, láhev vyhodit a ve Frýdku hrát šachy.

Naše výprava tady hrála krajský přebor v praktickém šachu už hodněkrát, přesto byl pro mě tento ročník speciální, protože jsem poprvé vyjížděl jako hlavní trenér, a určitě ne jen pro mě.


Cesta tam

Člověk by si myslel, že na tom nejde nic pokazit. Pátek, 24.9., 7.20 sraz ve vestibulu nádraží. Tady to šlo ještě hladce. Zatím vždy, když jsme na krajský přebor cestovali v minulých letech, museli jsme všichni vstávat brzy, na nádraží dorazit ještě před východem Slunce, a na cestě jednou přestupovat, letos jsme se scházeli až za jasného světla a svést nás měl přímý vlak do F-M, no nevím jak Vy, ale můžu Vám povědět, že při nejmenším ten, co tu cestu vymyslel, si připadal jako naprostý machr.

To je ale tak vše, co se povedlo.

Nikdy jsem se s tím nesetkal, buď se mi tomu tak dlouho dařilo nevědomky vyhýbat a jde o úplně normální věc nebo je to opravdu taková troubovina, za kterou to celá naše výprava měla. Nasedli jsme do vlaku, a až tam jsme se dozvěděli, že se půlka vagónů od naší cesty odpojuje v Ostravě a můžete hádat, do které části vlaku jsme nastoupili.

Takže přestup na Svinově. Tak nějak napůl nebo tak, přesedli jsme do jiného vagónu a jeli dál. Zdárně k našemu cíli. Teda až na ten moment, kdy jsme měli zastavovat v Ostravě-Vítkovicích, ale místo toho jsme dojeli do Ostravy-Střed, ale do Frýdku jsme dojeli, takže dobrý.


Teď je načase podívat se na jednotlivé členy naší výpravy.


Antonín Kozelský

Koukat na Tondovy šachy je neskutečná emocionální horská dráha. Po prvním dni, kdy se hrály dvě kola, měl 1,5 bodu, ačkoliv měl mít dva. V druhé partii přijal remízu ve vyhrané pozici, za což ho trenér patřičně zpražil. Trestem mu byla následujícího rána bolest krku, aby bylo jasno, jeho trenér neměl s touto bolestí nic společného, nejspíše si jen ve spánku zablokoval nerv.

To, co se jevilo jen jako jedna otravná maličkost však předznamenalo obrat k horšímu, Tondovi se na turnaji už nedařilo a ze zbývajících pěti kol získal už jen jeden bod.

2,5/7 se možná nezdá jako velký počin, ale v prvních dvou partiích bylo vidět příslib, příslib, který se ještě nepodařilo splnit, ale třeba za rok. Za rok Ti dáme vodní postel.


1


Poslední úprava Úterý, 05 Říjen 2021 08:55
Celý článek...
 
ŠACHY - tréninky mládeže v nové sezóně
Napsal uživatel Šachy   
Úterý, 31 Srpen 2021 09:46

1
1Po prázdninách zahajujeme pravidelné tréninky mládeže od pátku 10. 9. 2021 v herně TJ Slezan na ulici Boženy Němcové 1/20 v Opavě. Přihlášky přijímáme na tréninku, emailem, brzy i elektronicky na nově připravovaném webu.


Ve stejný den nás pojede čtveřice talentů reprezentovat na Mistrovství České republiky v rapid šachu do Prahy, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. 9. 2021.


Poslední úprava Pátek, 17 Září 2021 13:59
 
12. Memoriál Ivana Jankovce – OPEN BOHUMÍN 2021 „BLITZ“
Napsal uživatel Šachy   
Čtvrtek, 08 Červenec 2021 14:19

Zdravím příznivce šachové hry s krátkým článkem o turnaji v Bohumíně. Po skoro rok a půl dlouhé pauze jsem se rozhodl zase se šachově znemožnit na nějakém bleskovém turnaji, což se mi skoro podařilo. Vybrán byl turnaj v Bohumíně, kde se v těchto dnech hrají ještě i turnaje v normálním tempu.

Hrálo se v neděli 4.7.2021 v tělocvičně Domu dětí a mládeže v Bohumíně. Tempo hry bylo 3min + 2s, takže docela rychlost. Turnaj hrálo celkem 46 hráčů a hráček. Turnaj byl na 13 kol. Zahájení turnaje zhruba ve 14.00 a ukončení včetně předání cen v 18.00.

Pro jistotu jsem vyrazil autem s dostatečným předstihem a po přihlášení jsem se věnoval hodinu krásám Bohumína, které jsem sledoval přímo z vozidla u fotbalového hřiště. Zde se mi podařilo zaujmout místní romskou komunitu a překvapivě dobře jsme si pokecali o kvalitách Bohumínského a mezinárodního fotbalu.

Tak a teď k turnaji. Uhrál jsem si svých 50% a bylo to chvílemi jak na houpačce. V několika partiích jsem si zahrál na Ježíška a obdaroval jsem soupeře takovým množstvím pěšců a figur, až se soupeři divili, kde je pořád beru. Takže za mě vzhledem k tomu, že jsem tak dlouho nehrál spokojenost s body, ale už ne s podaným výkonem.

V turnaji bojovalo dost mladších hráčů z Orlové, Třince a okolí a bylo vidět, že šachy už hrát umí a byli velice nepříjemnými soupeři. Organizaci turnaje chválím na jedničku s hvězdičkou. V místě byl nachystán malý bufet, nebyly žádné velké časové prodlevy a rozhodčí i organizátoři zvládli všechny problémy s úsměvem a v pohodě.

A co výsledky?

První tři skončili takto:

1. FM Martin Fargač

2. IM Jozef Michenka

3. FM Kilián Slovák

A ať nezapomenu na ženy:

6. WGM Olga Sikorová

7. WGM Karolína Olšarová


http://chess-results.com/tnr559566.aspx?lan=5&art=1&rd=13&turdet=YES


Ať se všem daří, Martin Vícha.


 
Omezení sportovní činnosti - aktualizace 2. 7. 2021
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 02 Červenec 2021 12:33

Sportovní příprava je stále zatížena náročnou covid agendou spojenou s prokazováním bezinfekčnosti, s uchováváním těchto potvrzení.

Opatření Ministerstva zdravotnictví jsou v souladu s pandemickým zákonem proti nemoci covid-19 a nelze je nijak obcházet pod pohrůžkou likvidačních pokut za každé jejich porušení. Proto je nutné je respektovat. Oddíly mají zpracované provozní řády na provoz sportovišť se kterými jsou povinni seznámit všechny sportovce účastnící se tréninků v bodech, ve kterých se jich restrikce týkají.

Aktuálně platná opatření v příloze.

Poslední úprava Pátek, 02 Červenec 2021 12:33
 
oznámení o přerušení dodávky el. energie dne 12.7.2021 od 7:30 do 14:00
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 23 Červen 2021 10:44

Oznámení o přerušení dodávky el. energie dne 12.7.2021 od 7:30 do 14:00 v obci Opava-Předměstí (ul. Boženy Němcové, Horní schody, Mendlova)


viz příloha

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.