TJ Slezan Opava, z.s.
podporují v rámci svých dotačních programů:
Statutární město Opava Moravskoslezský kraj Ministerstvo školství, mládeže a sportu ČR
TJ Slezan Opava Šachy
Šachy - Aktuality
Dětský šachový camp V4 Liptov 2018 Tisk Email
Neděle, 01 Červenec 2018 16:00

foto 01


Populární mezinárodní Dětský šachový camp V4 Liptov 2018 v Liptovském Mikuláši vstoupil v závěru června do druhé dekády. Zájem o účast v turnaji pozvolna stoupá. Letos se do hlavního turnaje zapojilo 16 družstev z 5 zemí. Do hlavního turnaje družstev jsme nasadili tentokrát jeden tým v sestavě 1. Karel Chwistek, 2. Kristián Havel, 3. Tereza Gemsová, 4. Vít Anděl. V družstvu tentokrát nikdo výrazněji nevynikl. Na 50% se dostal jen Anděl. Spokojený s přírůstkem elo bodů může být Kristián Havel +66 a Vít Anděl +22, naopak Karel Chwistek -63 a Tereza Gemsová -48, kterým se dařilo na květnovém Ostravském koníkovi, nyní dost bodů ztratili a budou muset v přípravě začít pracovat mnohem efektivněji a naučit se hrát ve zrychleném tempu, které jim tentokrát nesedlo. Celkově družstvo obsadilo 13. místo – o jedno níž pod nasazením. První místo obhájil po roce suverénně Krakowski Klub Szachistów před Beskydskou šachovou školou a Liptovskou šachovou školou A.

 

stránky turnaje: http://v4camp2018.csweb.sk/o-festivale

výsledky: http://chess-results.com/tnr352098.aspx?lan=5

partie: http://v4camp2018.csweb.sk/priamy-prenos-partii

 

 

Karel Záleský


 
Na věčnost odešel pan Emil Kittel Tisk Email
Středa, 13 Červen 2018 23:13

parte

 
KVS EKODIVIZE turnaj Tisk Email
Neděle, 27 Květen 2018 10:42

V sobotu 26.5.2018 jsme se sešli v Raketě, kde jsme uspořádali dvoukolový turnaj v bleskovém šachu s tempem hry 5 minut na partii pro každého hráče. Mezi 14 účastníky zvítězil Radomír Caletka 25, který prohrál jen první partii, ale v dalším průběhu už neztratil ani půlku. Na 2. místě skončil díky lepšímu pomocnému hodnocení Pavel Hromada 19. Třetí místo patří Pavlu Rakúsovi 19.


Výsledky zde: http://chess-results.com/tnr357137.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE&turdet=YES

 
Už to vypadalo, že ... a pak svatba Tisk Email
Čtvrtek, 24 Květen 2018 11:09

svatba 01

bez šachů se v této rodině ani svatba neobejde ...


Už to vypadalo, že ti dva se snad nikdy nevezmou. 12 let vztahu, čerstvě narozené dítě a Radomír pořád nic. Otec vyhrožoval zkaženým rodokmenem, kde se zatím všichni Caletci vzali před narozením dítěte. No všechno je jednou poprvé. I Radomír v tu chvíli pochopil, že už je čas. A proto dne 25. 8. 2017 požádal Michaelu o ruku v parku pod zámkem v Hradci nad Moravicí. První reakce byla nejistá, žádná odpověď nepřišla. Po opakované prosbě z Michaely vypadlo - no tak jó no. Moc jistě to teda neznělo, ale Michaela vše vysvětlovala svou nervozitou a sílou okamžiku, který nečekala. Po dlouhých a náročných přípravách na svatbu nastal den s velkým D, když 12. 5. 2018 za hojné účasti všech blízkých a známých, včetně šachistů si řekli své „ANO“ Radomír Caletka a Michaela Gilíková, nyní už paní Caletková. Obřad včetně svatební hostiny se konal v prostorách a parku zámečku Kocharowsky v Loděnici za účasti necelých 70 hostů, včetně syna Dominika. Večerní zábava probíhala za doprovodu hudby skvělého DJ Michala Saidla. Chybět nesměly svatební hry jako je novomanželský kvíz, Popelka či výborné kouzelnické představení svědka Vítka Pavery, který nechal zmizet nevěstě snubní prsten. Zábava probíhala do ranních hodin, také za doprovodu Dominička, který si to nemohl nechat ujít.


Tento významný den se povedl na výbornou, proto by Michaela a Radomír Caletkovi chtěli tímto poděkovat všem zúčastněným šachistům za milou přítomnost na jejich svatbě a za to, že jste s nimi prožili pro ně oba tento výjimečný a nezapomenutelný den. Velké dík patří také Vítkovi Paverovi za výbornou organizaci celého dne.


svatba 02

... a bez kolegů z klubu taky ne


více foto ve fotogalerii: http://www.slezanopava.cz/sachy/fotogalerie/category/21-svatbaradekamisa.html

 
Zhodnocení B družstva Tisk Email
Středa, 02 Květen 2018 09:44

Při pohledu na tabulku je jasné, že to letos nějaký extra úspěch nebyl. Získali jsme pouhé čtyři body a již několik kol před koncem jsme si zajistili sestup do nižší soutěže. Pozitivní bylo, že jsme nakonec do všech zápasů nastoupili v osmi lidech a neplatili jsme žádné pokuty. Soutěž jsme zahájili pěti prohrami a ztracený terén se nám již nepodařilo dohnat. Klíčový v tomto období byl zřejmě zápas s Dolním Benešovem, který jsme měli dobře rozehraný, ale nakonec jsme ho prohráli. Do zápasů jsme nastupovali především v improvizovaných sestavách, protože většina hráčů ze základu hrála v áčku. Za této situace se tedy ani nedaly očekávat nějaké super výsledky, protože všichni hráli v podstatě pořád se silnějšími soupeři. Jedinou světlou výjimkou se stala tzv. „Kopřivnická haluz“, kde se nám podařilo vybojovat naše jediné vítězství v soutěži. I přes dlouhotrvající sérii nezdarů naštěstí většina hráčů neztratila chuť do hry. Zde bych chtěl ocenit především příkladný přístup mladíků (Martin Rell, Mirek Janeček, Kristián Havel, Tomáš Witassek). Individuální výkony tady moc rozebírat nebudu, každý ví, jak hrál a partie jsou na webu. Vyzdvihnout bych chtěl pouze vynikající výsledek Anety Pistovčákové (6 z 8) proti silným soupeřům. Závěrem děkuji svému zástupci Tondovi Viláškovi, že pomáhal s organizací zápasů a staral se o dobrou náladu v týmu, i když zrovna nehrál. Dále bych chtěl poděkovat řidičům (Martin Vícha, Pavel Černý, Karel Pavlík), že to celé vždy ochotně odjezdili. Děkuji také rozhodčím (Martin Vícha, Jirka Sovadina) za bezproblémový průběh domácích zápasů. Velký dík také patří hostům z Orla (Víťa Pavera, Michal Solný) a zahraničním posilám (Radim Pánis), bez kterých by to určitě dopadlo ještě hůře. Zvláštní poděkování pak patří tzv. „srdcařům“ (Martin Vícha, Pavel Černý, Martin Rell, Aneta Pistovčáková, Karel Pavlík, Honza Hromada, Michal Solný, Tonda Vilášek, Karel Pavelek), kteří byli ochotni nastoupit, i když se jim to zrovna moc nehodilo. Nakonec děkuji také všem ostatním, kteří zasáhli do zápasů. Zájemce o statistiku odkazuji na podrobnou zprávu vedoucího soutěže, která je k dispozici na webu a všem členům týmu jsem ji zaslal e-mailem.


Robin Olšar


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.